Den billige | 29 kr |
Den hurtige | 49 kr |
Hent selv | Gratis |
Det perfekte indlæg til en lang nat
De er rigtig gode som nat-indlæg, da de suger rigtig godt - især i kombination med et staydry-indlæg.
Bleindlægget måler 27x10 cm, men regn med at det kryber 10%.
Dette indlæg er et af de smalleste på markedet, så det vil passe ind i langt de fleste bleer.
Hamp/økobomuld - en naturlig, stærk, blød og supersugende cocktail
Det var mange gode ord på en gang, men den er god nok! Hamp suger rigtig, rigtig godt og indeholder derudover et naturligt antibakterielt stof, der gør materialet perfekt til stofble-sager.
Indlægget består af 3 lag stof og blandingen er 55% hamp og 45% økobomuld - bomulden gør indlæggene dejligt bløde.
Disse indlæg er imodsætning til WeeCare tidligere hamp indlæg, med hampfleecen vendt ud. Det giver større sugeflade og mere blødhed.
Vask og behandling af hampindlæg
Hamp-tekstiler skal gerne vaskes 8-10 gange inden de suger optimalt - så synes du ikke de er fantastiske efter de første par ganges vask, så skal det nok komme!
Vaskes ved 60-90 grader og tåler fint tørretumbling, vær dog opmærksom på, at de kryber mere når de tørretumbles (som alle andre tekstiler)
Andre kunder købte også